Dom i ogródFAQModaTurystyka

Warszawę warto jest zwiedzić!

Stolica kultury

To właśnie Warszawa jest jednym z najważniejszych celów turystycznych wycieczek w naszym kraju. Stolica wyróżnia się wśród miast wartych zwiedzenia w Polsce niesamowitą ofertą kulturalną muzeów oraz galerii sztuki, spośród których najciekawsze miejsca to Muzeum Narodowe w Warszawie, słynące z licznych wystaw czasowych, a także piękny, barokowy Pałac w Wilanowie, który niegdyś był letnią siedzibą króla Jana III Sobieskiego.

Miasto doświadczone przez historię

Dzięki bogatym dziejom miasta w Warszawie znajdują się liczne obiekty turystyczne związane z historią. Absolutnym niezbędnikiem każdego miłośnika historii powinno być odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poprzez wycieczkę po replice kanałów można poczuć się jak powstańcy. Niezwykle interesujące jest też Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którym można uzupełnić wiedzę na temat Holokaustu, ale i czasów przedwojennych.

Nietypowe muzea

Warszawę docenią na pewno miłośnicy nietypowych muzeów. Na Pradze mieści się Muzeum Neonów, w którym podziwiać można niesamowitą kolekcję świetlnych napisów z całego świata. Przy Pałacu w Wilanowie zlokalizowane jest Muzeum Plakatu, gdzie znajdują się liczne dzieła znanej na całym świecie polskiej szkoły plakatu. To właśnie dzięki bogatej ofercie kulturalnej Warszawa jest miastem, które warto zwiedzić!