PoradyZdrowie i Uroda

Jak usunąć kleszcze w sposób skuteczny?

jak-wyciagnac-kleszcza

Faktem jest, że kleszcze to bardzo groźne pajęczaki. Gdzie tego typu insekty najczęściej się pojawiają? Co zrobić, kiedy zauważymy kleszcza u siebie lub na przykład na skórze swojego dziecka? To często pojawiające się pytania w obrębie tego konkretnego tematu. Czas zatem poznać odpowiedzi.

Rozpocznijmy od tego, dlaczego w ogóle tego aspektu nie powinno się traktować po macoszemu. Kleszcze to bardzo groźne pajęczaki. Powodują one rozmaite groźne dolegliwości. To na przykład borelioza. Kleszcze mogą być również przyczyną takich chorób, jak babeszjoza i kleszczowe zapalenie mózgu. Trzeba dodać, że ryzyko dotyczące transmisji patogenów tych chorób wzrasta drastycznie po jednej dobie od zainfekowania organizmu przez tego typu pasożyty. Nic więc dziwnego, że dużo osób zaczyna się tego wszystkiego mocno obawiać. Trudno jest jednak całkowicie unikać chodzenia w miejsca, gdzie takie pajęczaki występują. W końcu są one obecne nie tylko w lasach. Teoretycznie tego typu miejsca można byłoby sobie jeszcze darować… Warto jednak dodać, że kleszcze są obecne również w okolicach akwenów wodnych. Jak natomiast zabronić dziecku chodzenia nad rzekę lub jezioro ze swoimi znajomymi? Poza tym te groźne insekty pojawiają się również biorąc pod uwagę ogrody, zagajniki, pastwiska, trawniki, łąki itp. Tych lokalizacji jest zatem naprawdę pod wieloma względami dużo.

Ogólnie warto być przygotowanym na najczarniejszy scenariusz. Oczywiście, nikomu nie każemy myśleć w sposób pesymistyczny. Warto jednak wiedzieć, jak postępować, kiedy pajęczak dostał się na naszą skórę. Zastanawia Was to, jak usunąć kleszcza w sposób szybki oraz jednocześnie skuteczny? Tak jak już zostało wspomniane, po 24 godzinach od ukąszenia niestety bardzo mocno wzrasta szansa na to, że będziecie chorować potem na takie choroby, jak borelioza, babeszjoza lub kleszczowe zapalenie mózgu. W związku z tym ten temat nie może być traktowany po macoszemu. Niewątpliwie pomaga tutaj specjalistyczny zestaw Kick The Tick® expert. Jeśli nie wiecie, jak usunąć kleszcze to warto przeczytać dalszą część dzisiejszego artykułu. Może on być kupiony przez internet lub w bardzo dobrych aptekach. Składa się on generalnie z dwóch elementów. Jest to między innymi środek mający na celu zamrażanie pasożyta. Dodatkowo jego działanie ma na celu zapobiegać temu, że na przykład część pajęczaka dostanie w ciele osoby ugryzionej. Poza tym opisywany zestaw składa się z przyrządu do usuwania tych pajęczaków. Właśnie dlatego Kick The Tick® expert to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Przejdźmy do tego, jak usunąć kleszcze w praktyce. Na początku trzeba zamrozić pasożyta. Następnie należy go usunąć. Najlepiej chwycić pajęczaka możliwie jak najbliżej skóry i energicznie pociągnąć go ruchem ku górze. Ostatnim elementem jest przemycie miejsca wkłucia specjalnym środkiem aseptycznym albo na przykład wodą utlenioną. Cała czynność nie zajmuje zbyt wiele czasu. Nie trzeba tutaj panikować, ponieważ jest to zadanie stosunkowo proste do wykonania.