Biznes

Otwieramy bar z kebabem

kebab

Kilka ostatnich lat pokazuje, że Polacy pokochali dania typu kebab. Coraz chętniej jadamy na mieście i wybieramy szybkie dania. Bary z kebabami na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast, spotkamy je także przy popularnych trasach drogowych.

Od czego zacząć organizację biznesu gastronomicznego?

Przede wszystkim trzeba wybrać dobrą lokalizację. Idealne miejsca na bar z kebabem to centra miast, starówki, centra handlowe oraz miejsca, gdzie przebywa dużo młodych osób, czyli uczelnie, kluby muzyczne. Lokal nie musi być bardzo duży, warto go przytulnie urządzić i zadbać o miłą dla ucha muzykę. Najlepszym modelem biznesowym w przypadku takiego baru będzie prowadzenie jednoczesnej sprzedaży stacjonarnej i sprzedaży na telefon z dowozem do klienta. W tego typu biznesie gastronomicznym kluczową rolę odgrywać będzie smak i wygląd potraw trzeba, więc zainwestować w dobrego kucharza, który zna tę kuchnię. W polskich warunkach z reguły sprzedaje się kebaby w wersji oryginalnej arabskiej oraz w drugiej nieco spolszczonej, gdzie zamiast baraniny pojawia się kurczak. Menu powinno być urozmaicone, dlatego warto zaoferować kebaby w wielu wariantach, dając do wyboru także kilka sosów i wiele rodzajów napoi. Przed otwarciem niezbędne będzie także poczynienie inwestycji w profesjonalny sprzęt gastronomiczny.

Jak wygrać walkę z konkurencją?

Barów z kebabami jest naprawdę dużo trzeba, więc czymś się wyróżniać. Na początek warto zainwestować w reklamę zarówno w formie ulotek, banerów czy firmowej strony w mediach społecznościowych. Logo firmy koniecznie trzeba także umieszczać na samochodach, które dowożą zamówienia. Klientów przyciągnąć mogą także karty rabatowe. Podstawą są jednak pyszne dania, przygotowywane z najlepszych i zawsze świeżych składników.

Przeczytaj również: http://koleje.eu/warto-rozpoczac-wlasna-dzialalnosc/http://www.machina.net.pl/pomysl-na-biznes-moze-byc-niejeden/