Dom i ogródFAQTurystyka

Wakacyjne rozrywki dla dzieci w mieście

Wyjście z domu

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku, ale i rozrywki. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie – co ich dzieci mogą robić w mieście w wakacje? Jak wygonić swoje pociechy zza ekranów komputera, a przy okazji zapewnić im przyjemnie spędzony czas? I choć takie miejsca jak kino czy galeria handlowa wciąż są chętnie odwiedzane przez młode osoby, są znacznie ciekawsze sposoby na zapewnienie dzieciom wakacyjnych zajęć w mieście!

Rozszerzona rzeczywistość

W wielu polskich miastach powstały już tzw. salony VR, które oferują klientom rozrywkę poprzez rozszerzoną wirtualną rzeczywistość. Technologia ta pozwala uczestnikom zwiedzić ekscytujące miejsca niedostępne im na co dzień, albo najeść się strachu! Salony VR oferują wiele atrakcyjnych programów dla najmłodszych, które pozwalają dzieciom m. in. zapoznać się z florą i fauną sawanny albo oceanu.

Uciec z pokoju…

Inną, popularną młodzieżową rozrywką, choć odpowiednią też dla starszych dzieci, są escape roomy, czyli specjalne pokoje wypełnione zagadkami, z których uczestnicy zabawy muszą się wydostać. Takie pokoje zazwyczaj mają atrakcyjną dla dzieci fabułę, a zagadki i szarady słowne wymagane do wygrania gry rozwijają u uczestników wiele przydatnych umiejętności. Escape roomy są fenomenalnym zajęciem wakacyjnym dla dzieci w miastach!